خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ترک خود ارضایی 8 مرحله

  به نام خداوند بخشنده مهربان

  مراحل ترک کامل خودارضایی (بخش ۱-مراحل ۱ تا ۸)

  ﺍﺯﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺧﻮﺩﺁﻣﺮﺯﺵﺑﻄﻠﺒﻴﺪ ﻭ ﺑﻪﺳﻮﻯﺍﻭﺑﺎﺯﮔﺮﺩﻳﺪﻛﻪ

  ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭمﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﻭ ﺩﻭﺳﺘﺪﺍﺭ (ﺑﻨﺪﮔﺎﻥﺗﻮﺑﻪﻛﺎﺭ) ﺍﺳﺖ.

  Untitled-3

  سلام دوستان! بطور حتم موضوع این پست یکی از مهمترین مطالب سایت ماست مطلبی که شاید فکر خیلی از ما ها را به خود مشغول سازد و موجب آزار گردد. حتی بعضا فکر میکنند ترک خودارضایی در عمل غیر ممکن است و همینکه فردی گرفتار شود دیگر راه فراری ندارد.

  خیر! بنده به شما اطمینان میدهم که اینطور نیست به قول معروف کار نشد ندارد مخصوصا اینکه خداوند پشتیبان ماست.

  متاسفانه عده ای فکر میکنند همینکه گناهی مرتکب شدند دیگر هیچ راه بازگشتی نیست و جهنمی خواهند شد. خیر اینگونه به همین دلیل این بحث را با ایه۹۰ سوره هود آغاز کردیم تا بدانیم که خداوند عاشق بندگان توبه کننده است البته توبه ای واقعی….

  امیدتان به خدا – موفق باشید!

   

  مراحل ترک خودارضایی

  حال که قرار شد که مراحل ترک را یکی انجام دهیم تا ان شاءالله به مقصود خود برسیم لازم است چند نکته را تذکر دهیم:

  ·         به هیچ وجه هیچکدام از نکات را ساده نگیرید و مبادا به بهانه بچگانه بودن از انجام آنها شانه خالی کنید.

  ·         هرگز و به هیچ وجه همه مراحل را یکجا مطالعه نکنید.

  ·         هرگز پیش از خواندن و انجام دادن کامل و دقیق یک مرحله به مرحله بعد نروید.

  ·         اصل کوهنوردی را رعایت کنید. مانند یک کوهنورد باشید که هنگام بالا رفتن از کوه میله های آهنی را دل سنگ فرو میکند. اگر این میله ها را محکم نکوبد هرلحظه امکان سقوط دارد. شما نیز اگر بدون اینکه یک مرحله را کامل و محکم انجام ندهید و به مرحله بعد بروید امیدی به موفقیت نداشته باشید و بی شک سقوط خواهید کرد.

  ·         هرگز ناامید نشوید. ناامیدی اصلی ترین سلاح شیطان در برابر شما خواهد بود. بوسیله همین اصلاح عده زیادی را از ترک ناامید کرده و جهنم را برایشان به ارمغان آورده است.

  ·         بین گناه های خود فاصله بیندازید و آنقدر این فاصله را زیاد کنید تا به نقطه رهایی برسید.

  نا امیدی تیر خلاص شیطان به شماست…

   

   

  مرحله اول: تصمیم جدی و قاطع بر ترک!

  قدم اول و البته مهمترین قدم در ترک خودارضایی؛ تصمیم جدی بر ترک است. اگر با مضرات خودارضایی آشنا هستید؛ اگر از عواقبگناه خودارضایی هراس دارید و به هرحال قصد ترک دارید به شما این مژده را میدهیم که ۵۰% مسیر ترک را پیموده اید!

  ***اولین توصیه ما به شما: با هیچکس، تاکید میکنم با هیچکس در مورد گناه خود صحبت نکنید مگر با خدا. زیرا تنها خداست که بایدگناه شما را ببخشد. همچنین ممکن است راهنمایی های غلط دیگران شما را از مسیر اصلی دور کند. در ضمن ممکن است دیدگاه افراد در رابطه با شما تغییر کند و هیچگاه درست نشود.

  چند سوال از خودتان بپرسید:

  آیا واقعاً میخواهی ترک کنی؟

  آیا حاضری برای ترک گناه و رسیدن به یک زندگی سالم و پر نشاط سختی ترک را تحمل کنید؟

  اگر پاسختان مثبت است پس کارهای زیر را انجام دهید:

  یک دفترچه یا دفتر بردارید. اولین صفحه را با نام خدا آغاز کنید.

  در صفحه دوم تاریخ امروز را بزنید.. سپس شرح مختصری از خودتان ، از گناهتان، از قصد تان بر ترک، از ویژگی ها و مشکلات جسمانی که در اثر خودارضایی دارید، حالات عصبی و میزان پایبندی خود را به بصورت زیر یادداشت کنید. البته اغراق به خرج ندهید و حقیقت را بنویسید.

  امروز شنبه ۲۷ رجب و  ۲۶  ادیبهشت ۱۳۹۴

  اینجانب …. به گناه خود اعتراف دارم؛ از آن شرمنده ام و قصد اصلاح خود را دارم.

  بنده در هفته  ۹ بار خودارضایی میکنم. نسبت به نمازم توجه زیادی ندارم و غالبا قضا میشود.

  دور چشمانم سیاه شده است. دچار نگرانی و افسردگی هستم و…

   

  سپس با خط درشت خطاب به خدا بگویید

  خدایا بنده ات قصد تغییر دارد کمکش کن!

  سپس خطاب به خودتان بنویسید:

  من میتوانم! من میتوانم! (البته با کمک خدا و دعای امام زمان)

  حتی بنده توصیه میکنم این جمله «من میتوانم» را هرجایی که به نظرتان میرسد بچسبانید. مثلا روی در و دیوار اتاقتان با کاغذ بنویسید: من میتوانم!  یا بعنوان تصویر زمینه گوشیتان!  اگر کسی گفت منظورت از این کارها چیست؟ فقط جواب دهید من میتوانم!

  از این به بعد هر هفته یا در پایان هر مرحله یا پیش شروع مرحله جدید ویژگی های خود را مجددا یادداشت کنید و حتما تاریخ بزنید. بعد از مدتی خودتان تغییر را در خودتان احساس خواهید کرد.

  * از این به بعد در بین مراحل نکاتی مفید را به شما تذکر میدهیم و جدا توصیه میکنیم در عمل به آنها کوشا باشید.

  نکات اضافی۱

  ۱.     از همین امروز ورزش را شروع کنید. نیاز نیست ورزش خیلی سنگینی را انتخاب کنید این ورزش میتواند پیاده روی یا حتی دراز نشست باشد. نیاز نیست خیلی به خودتان فشار بیاورید. برای شروع روزی ۱۰ دقیقه کافی است ولی همین مقدار کم را هر روز و تحت هر شرایطی انجام شود. فایده ورزش این است که بدن انرژی های منفی را از این طریق دفع میکند و همچنین برای بازیابی قوای جسمانی تحلیل رفته شما بسیار مفید است.

  ۲.     ***** این نکته را جدا جدی بگیرید! هرگز بیشتر از یک ساعت جنب نمانید و حتما غسل جنابت را انجام دهید.

  اگر حدود یک هفته از عمل کردن شما به مرحله اول و دو نکته ای که گفته شد گذشته است و نسبت به آنها بسیار کوشا هستید میتوانید وارد مرحله دوم شوید. اما رفتن به مرحله دوم به این معنی نیست که به توصیه های مرحله اول عمل نکنید.

  مرحله دوم: شکستن همه پل هایی که به گناه ختم میشود.

  این مرحله یکی از مراحل مهم و البته آسان است که تاثیر زیادی در ترک کردن خودارضائی دارد…

  شما در این مرحله باید با نگرشی درست عواملی که سبب خودارضائی میشوند را هرچه که هستند کنار بگذارید.

  قدم اول: پاک کردن همه فیلم ها و عکس های مستهجن، پاک کردن فیلتر شکن و غیره، کنار گذاشتن اینترنت تا زمانی که کاملا پاک شوید. حذف کردن بازی هایی که در آن صحنه های تحریک کننده دارد. خلاصه هر چیزی که عامل تحریک شماست باید کنار گذاشته شود.

  همین الان اقدام کنید و یک لحظه هم درنگ نکنید. فایل ها را کامل پاک کنید (از توی سطل آشغال هم پاک کنید) اگر در گروه های اجتماعی عضو هستید که تصاویر مستهجن در آن قرار میدهند همین الان از آن گروه ها بیرون بیایید.

  باید هرچیز که برای شما مقدمه گناه است را کنار بگذارید.

  اگر از انجام این مرحله خود داری کردید من به شما تضمین میدهم که هرگز ترک نخواهید کرد و شما را به عذاب دردناک الهی مژده میدهم.

  یکی از عواملی که سبب خودارضایی میگردد ؛ چشم چرانی است!! راحت تر بگویم خیلی ها هنگام خودارضائی به سوژه جنسی که در خیابان دیده اند فکر میکنند.

  تا زمانی که چشمانتان را پاک نکرده اید ؛ فکر پاک کردن لکه ننگ خودارضایی از دامان خود نباشید.

  بی جهت نیست که کسانی که چشم چرانی میکردند در آخرت در حالی محشور میشوند که میله های آتشین در چشم دارند.

  قدم دوم: هرگونه نگاه حرام و چشم چرانـــــــــــی از همین الان تعطیل!

  یک توصیه مفید: اگر قادر نیستید چشم چرانی را ترک کنید به شما توصیه میکنم خودتان را جریمه و تنبیه کنید.

  جریمه میتواند جسمی باشد مانند روزه گرفتن (که تاثیر عجیبی در ترک گناه دارد) یا مالی باشد مثلا برای هر بار چشم چرانی مبلغ  x تومان را صدقه بدهید. یا حتی جریمه عبادتی باشد. مثلا برای هرگناه که انجام دادی فلانقدر صلوات بفرست یا نماز قضا بخوان. از همین الان برای گناه خود یک جریمه پیدا کنید و در دفترچه یادداشت کنید.

  *** نکته: جریمه نباید خیلی سنگین باشد به قول معروف:

  سنگ بزرگ نشان از نزدن است.

  اگر جریمه خیلی سنگین باشد در به عمل به آن کوتاهی میکنید و اگر هم خیلی سبک باشد تاثیر چندانی در ترک گناه نخواهد داشت.

  *** یک مسئله شرعی:کسی که از وی منی (اسپرم- مایعی سفید رنگ که پس از خودارضایی یا بطور عادی در خواب از انسان خارج میگردد) اصطلاحا جنب است و باید برای نماز های خود غسل جنابت بکند. بر فرد جنب ممنوع است که وارد مسجد شود. کسی که از راه حرام از وی منی خارج شده است (مثلا خودارضایی یا زنا) اصطلاحا جنب از حرام نامیده میشود. اگر فردی که جنب از حرام است ؛ عرق کند، عرق او نجس نیست ولی مادامی که لباس و بدن او عرق دارد با آن نماز نخواند (بنا بر احتیاط واجب)

  یک بار دیگر به شما توصیه میکنم که به تک تک موارد بالا عمل کنید و تغییرات مثبت و منفی خود را یادداشت کنید.

  به نظر ما خواندن تجربیات دیگران میتواند خیلی مفید باشد:

  کامنت های افرادی که خودارضایی کرده اند… (۱)

  من ۱۸ سالمه سه ساله که اینکارو انجام میدم سال اول روزی ۵ بار-سال دوم روزی ۱۰ و سال سوم روزی ۲۸ بار اینکارو انجام میدادم و الان هم انجام میدم چند روز پیش تصمیم گرفتم که ترک کنم و تونستم ۱۲ روز پاک بمونم ولی دیگه نتونستم تحملکنم چون داشتم روانی میشدم بدنم از آهن مذاب هم داغتر شده بودحالا عوارضشو تو بدن خودم میبینم :

  ۱-استیل بدنم به طور عجیبی بهم ریخته

  ۲-حافظم افت کرده خیلی زیاد

  ۳-گودی بیش از حد کمرم خیلی اذیتم میکنه  زمان راه رفتن خم میشم وراه میرم

  ۴-سیاهی دور چشمم خیلی زیاده

  ۵-همیشه خسته ام و از همه کس میترسم

  ۶-همیشه اضطراب دارم

  ۷-هیچکی با من دوست نیست همه ازمفرارین

  ۸-چشام خیلی ضعیفه طوری که شماره چشام شده هرکدومش ۷

  ۹-زود عصبانی میشم و به مغزم فشار میارم

  ۱۰-زود رنجم

  ۱۱-قیافم به کلی تغییر کرده خیلی خیلی زشت شدم

  ۱۲-همه مسخرم میکنن و منم خیلی ناراحت میشم چون خیلی تنهام

  ۱۳-استخونام و مخصوصا کمرم خیلی درد میکنن و توانایی ورزش کردن هم ندارم

  ۱۴-اعتماد به نفس ندارم

  دیگه چی بگم خیلی تنهام افسرده شدم انگار همه چیمو از دست دادمفقط شما بهم بگین اگه از امروز تا ۳ ماه خود ارضایی نکنم و ورزش و تغذیه مناسب کنم امیدی هست که به حالت اول برگردم؟؟؟؟؟؟؟؟ی سوال دیگه داشتم اینه که تغذیه مناسب مثلا چیا بخورم؟

  جواب مدیر سایت: با سلامدوست عزیزاین اعداد و ارقامی که شما نام بردید بسیار ناراحت کننده است چون شما به شدت عمیقی اعتیاد به این کار پیدا کرده اید و ذهنتونارضا نمیشود و سعی میکنید با تکرار به ارامش برسید ولی .. من یک راه به شما یاد میدهم که انشالله خطرات جسمی رو از بین ببریم و روز به روز بهتر شوید

  راه حل :اگر واقعا روزی ۲۰ بار خودارضایی دارید !!! برای شروع تصمیم قطعی برای ترک بگیرید و غسل توبه و جنابت بکنید .. از فردایش این تعداد رو بکنید روزی یکبار فقط روزی یکبار و بعد از هر بار غسل جنابت بکنید و از خدا بخواهید به شما نیرو دهد برای ترک کامل این رویه رو ادامه بدید تا یک ماه یا مثلا ۱۵ روز بعد فاصله رو بکنید ۲ روز یکبار و بعد از یک ماه بکنید ۴ روز یکبار و بعد از یک ماه بکنید ۷ روز یکبار و به همین ترتیب ۱۴ و۲۰ .۳۰ و… فقط توجه کنید به هیچ وجه من الوجود فاصله ای که بدست اورده اید رو کم نکنید حتی اگر یکبار خطا کردید و مثلا دو روز یکبارتون شد یک روز این رو براش یک جریمه نقدی بدید صدقه وهمون فاصله رو ادامه بدهید ….برای ورزش بهترین ورزش بدن سازی هست که عالی ….و برای تغزیه شیر ، پسته ، جگر ، خرما بسیار عالی است البته لازم است به پزشک تغزیه مراجعه کنید مکمل تقویتی هم به شما بدهد

  با سلام.تشکر میکنم که این مطالب پر محتوا رو گذاشتین. پسری هستم که به مدت یک ساله که خودارضایی میکنم از سن ۱۴ تا ۱۵٫واقعا همه چیرو ازدستدادم.وقتی به عکسای کودکیم نگاه میکنم افسوس میخورم.قبل از اینکه این کارو شروع کنم بسیار زیبا بودم.تموم هم کلاسیهام همش همینو میگفتن.ینی واقعاخوشگل بودم.موی بور و پوست سفید.ولی وقتی شروع کردم اینکارو بکنم یه دفه همه چی عوض شد.الان صورتم پر از جوش ها و لک های زشته و رنگ پوستم الان سبزس.بد تر از ین حافظمم ضعیف شده و اصن تمرکز ندارم.سرم همیشه درد میکنه.نمیدونم چرا اینطوریشد.میخوام بپرسم اگه ترک کنم دوباره حافظم و زیباییم برمیگرده یا اینکه نه تا اخر عمرم این طوریم.واقعا درسته که خدا گناهکارو رو سیاه میکنه.ایا دوباره به حالت قبلی بر میگردم؟رنگ پوستم دوباره به حالت طبیعیش برمیگرده؟

  نمیدانم شاید این فرد هم ابتدا با خودش میگفت اگر در خودارضایی افراط نکنم مشکلی برایم پیش نمی آید. حالا نظرات یک شیرمرد که در حال ترک است را بخوانید!

  دوستان ..
  من هنوز محکم وایسادم ..
  یه ذره هم از راهم کج نشدم ..
  شما هم میتونید ..
  به پیر ، پیغمبر ، میتونید ..
  خودتون رو دسته کم نگیرید ..
  مگه چیه من از شما بیشتر بود ..
  من تونستم .. پس شما هم میتونید ..
  مهم اون تصمیم و اراده ی اول هست ..
  شما برای ترک ، نیاز به تصمیم جدی دارین ..
  تو رو خدا نذارید دیر بشه ..
  هر چی سریع تر برای درمان خودتون اقدام کنید ..
  یه کاری کنید که خودتون بشید دکتر خودتون ..
  به امید روز های بدون افسوس و پاک ..

  بله! شما هم میتوانید…

  باز هم تاکید میکنم مراحل این مقاله با دقت و تامل بسیار کنار هم چیده شده اند از شما خواهش میکنم تا در مرحله ای به موفقیت کامل نرسیده اید وارد مرحله بعد نشوید.

  مرحله سوم: فرار از هرگونه تنهایی

  گناه استمناء یا خودارضایی از آن دسته گناهانی است که معمولا در شرایط تنهایی فرد قادر به انجام آن است. همین یک نقطه قوت اساسی برای فرد حساب میشود. تنهایی عامل اصلی گناه است پس باید از تنهایی فرار کنید. سعی کنید در طول روز به هیچ وجه تنها نمانید.

  مثلا اگر پدر و مادرتان برای خرید از خانه میخواهند بروند شما هم حتما با آنها بروید.  اصلا در خانه تنها نشوید. خودتان را با شیطانتنها مگذارید. اگر اتاقتان در جایی یا در طبقه دیگری است به هیچ وجه برای خواب تنها نشوید. عده بسیاری را دیده ام که همینطور به گناه افتاده اند.

  پس برای مرحله سوم تنها نشوید! تنهایی برای شما سم مهلک و کشنده ای است که پادزهری ندارد!

  نکات اضافی۲

  از تلقین منفی و مایوس کننده از قبیل گفتن “من نمیتوانم” جدا خودداری کنید. بگویید من میتوانم.

  کوچکترین پیشرفت های خود را ثبت کنید و در زمانی که روحیه خود را از دست دادید آنها را مرور کنید.

  از تحریک جنسی جدا پرهیز کنید. نمیشود فیلم مستهجن دید، ماهواره نگاه کرد، به دختران نگاه کرد و خودارضایی نکرد.

  از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید.

  از صحبت ، خواندن کتاب ودر مورد مسائل جنسی خود داری کنید.

  گناه خود را با کسی در میان نگذارید مگر بصورت غیر مستقیم آن هم با کسی که بتواند کمکی به شما بکنید …

  مرحله چهارم: فراهم کردن شرایط ترک (بسیار بسیار مهم!!!)

  دوستان عزیز باید بدانید که شرایط محیطی تاثیر مستقیم بر روی تحریکات جنسی شما دارد.

  تاثیرات محیطی را میشود در این زمینه ها مورد بررسی قرار داد:

  ·         تغذیه

  ·         لباس

  ·         خواب

  ·         محیطی که بیشتر در آن هستید مثلا اتاق

  ·         موسیقی و رنگها

  تغذیه: خوراک و غذای شما رابطه مستقیمی با قوای جنسی شما دارد. اساسا بعضی از غذا ها سبب بالا رفتن عطش جنسی میشوند و بعضی خوراکی ها  مخصوصا میوه ها شعله های شهوت را کاهش میدهند. یکی از قدم های موثر در ترک خودارضایی ؛ همانطور که گفتیم کاهش عواملی است که سبب تحریک شما میشوند. تغذیه شما اگر نادرست باشد بطور کاملا ناخواسته سبب تحریک جنسی شما میگردد.

  به شما توصیه میکنیم مصرف مواد غذایی زیر را کاهش دهید زیرا میل جنسی را بالا میبرند:

  انواع غذاهای پر ادویه مانند فلافل ، نان روغنی و ساندویچ های فست فوتی، غذاهای چرب،آجیل، انبه ، انجیر ، توت سفید ، خربزه ، خرما ، زردآلو ، زیتون ، گلابی ، موز ، نارگیل ، هلو ، بادمجان ، بامیه ، پیاز ، ترب ، سیب زمینی ترشی ، سیر ، شلغم ، قارچ ،کرفس ، کنگر فرنگی ، مرزه ، موسیر ، نعناع ، هویج ، چای ، خردل ، زعفران ، زنجبیل ، انواع فلفل، خاکشیر ، سیاه دانه ، لوبیا ، نخود ، برنج ، گندم ، شیر ، ماست ، کنجد ، بادام ، پسته ، فندق ، گردو ، تخم مرغ ، گوشت ، ماهی

  به شما توصیه میکنیم میزان مصرف خوراکی های زیر را در وعده های غذایی خود بالا ببرید:

  سرکه انگور ، هندوانه ، ریواس ، شوید ، ترخون ، کاهو ، گشنیز ، انواع زیره ، قهوه ، شاهدانه ، عدس و ماش

  همچنین به شما توصیه میکنیم از نوشیدن بیش از حد آب مخصوصا پیش از خواب خودداری کنید

  لباس: در باره لباس قبلا به شما توصیه کرده ایم که از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان مخصوصا در خانه جدا خودداری کنید. مخصوصا لباس هایی که اندام شما را برجسته نشان میدهند.

  هرگز کاملا عریان نشوید. حتی اگر در حمام هستید توصیه میکنم پاجامه (شرت) خود را در نیاورید و اصلا بطور کامل لخت نشوید.هرگز به بدن عریان خود نگاه نکنید. همه این ها سبب تحریک ناخواسته ذهن شما میشود و حتی اگر همان لحظه با نفس خود به مبارزه بپردازید ولی پوشش نامناسب شما سرانجام ضربه مهلکی به شما خواهد زد. پس به نکاتی که زیرش خط کشیده شد دقت فرمایید و از همین امروز آنها را عملی کنید.

  خواب: اگر درست یادم باشد قبلا هم به شما توصیه کرده ایم که تا زمانی که خستگی به شما فشار نیاورده به رخت خواب نروید. اگر زود به بستر رفتید و گرفتار گناه شدید مقصر خودتان هستید. منتها در زمان خواب با لباس کامل بخوابید. و پیش از خواب به اندام تناسلی خود دست ورزی نکنید. شما که در ترک هستید باید بدانید که حساسیت ذهن شما نسبت به مسائل جنسی تا حد زیادی افزایش یافته پس بهانه بدست نفستان ندهید. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید ودر ضمن اصلا و هرگز به شکم نخوابید! اگر عادت کرده اید توصیه میکنیم که یک هفته روی مبل بخوابید. (چون روی مبل نمیشود به شکم خوابید)! خلاصه نباید به شکم بخوابید و این عادت غلط را بشکنید. * در هنگام خواب شکمتان بیش از حد پر نباشد.. قبل از خواب حتما مثانه خود را خالی کنید.

  محیط: باید در محیطی که بیشتر زمان خود را در آنجا سپری میکنید تغییراتی اعمال کنید. این تغییرات دو دسته اند. ظاهری و معنوی: اتاق شما نباید شلوغ و پر از عکس ها و پوستر های نامتوازن و خشن و … باشد. اتاق شما باید محیطی باز با رنگ آمیزی دلپذیر (رنگهایی از قبیل آبی روشن به سمت سفید و نه رنگ های سرخ) و ساده باشد بطوری که روحتان در اتاق به آرامش برسد.

  اگر هربار که وارد اتاق میشوید به یاد خودارضایی های خود در آنجا میافتید باید دست به یک تغییر دکوراسیون اساسی بزنید بطوری که اتاقتان ۱۸۰ درجه با قبل فرق کند. اتاق شما از لحاظ ظاهر معنوی نیز باید تغییر کند. اتاق شما باید تبدیل به مکانی شود که در آن احساس معنویت کنید و حس و حال عبادت پیدا کنید و نه گناه! مثلا توصیه میکنیم که در دیوار تان آیت الکرسی نصب کنید. یا تصویری از کعبه و  یا حرم امام رضا یا هر یک از معصومین و یا جمکران یا هر محل دیگری که در شما حس و حال معنوی ایجاد میکند.

  ثانیا حتما نمازهای خود را در مسجد بخوانید. تاکید میکنید حتما در مسجد. ثانیا حتما و حتما یک قرآن در اتاقتان باشد.بعدا در مورد مسائل عبادی و تاثیر عجیب آن در ترک خودارضایی توضیح خواهم داد.(ان شاء الله)

  موسیقی و رنگها: بحث در مورد موسیقی بسیار است و برای همین به شما توصیه میکنیم که سخنرانی استاد رائفی پور را در مورد موسیقی دانلود کنید. اما همین قدر بگوییم که در علم روانشناسی موسیقی اثر مستقیم و عمیقی بر روح و روان انسان دارد و موسیقی مانند نوعی دارو است که ممکن است مانند قرص x یا مانند داروی خواب آور عمل کند. به شما توصیه میکنیم که سلیقه خود را در مورد موسیقی تغییر دهید اگر به موسیقی های مانند راک یا ترنس (گیتار الکترونیک) و رپ علاقه دارید. این موسیقی ها به دلیل هیجانی که در خود دارند سبب بالا رفتن فشار خون و ترشح آدرنالین میشوند و در بسیاری از افراد سبب تحریکات غدد جنسی میشوند و گاه دیده شده فرد این هیجان اضافی و کاذبی که در نتیجه موسیقی بدست آورده را از راه خودارضایی تخلیه میکند. توصیه ما به شما این است که به سمت موسیقی سنتی تمایل نشان دهید چراکه این موسیقی ها سبب پایین آمدن هیجان و گشاد شدن رگ ها میشود و حرکت و ضربان قلب به آرامشی میرسد و در این شرایط جسم شما کوچکترین علاقه ای به خودارضایی نشان نمیدهد. پس لااقل زمانی که شهوت شما در حال جوشش است به این نوع موسیقی گوش دهید. پس این اولین راه کار برای شما زمانی که شهوتتان جوشش کرد: موسیقی سنتی گوش دهید.( گوش کردن موسیقی سنتی در چنان شرایطی بی شک زجرآور خواهد بود ولی گوش دهید!)

  رنگ ها: باید بدانید که بسیاری رنگ ها مخصوصا قرمز (همچنین بنفش، نارنجی و زرد)  سبب بالارفتن میل جنسی در شما میگردد. توصیه میکنیم این رنگ را از زندگیان کنار بگذارید (شما را به خدا فکر استقلال و پیروزی را وسط نکشید تیم مورد علاقتان مهمتر است یا ترک خودارضایی). رنگ های سرد دقیقا برعکس عمل میکنند مانند آبی روشن و مایل به سفید. توصیه  میشود رنگهای سرد را بیشتر جلوی چشمتان بیاورید مثلا تصویر زمینه گوشی و ….

  شاید تاثیر این موارد خیلی به چشم نیاید ولی بی شک تاثیر گذار خواهند بود

  جمع بندی نهایی مرحله چهارم:

  لباس تنگ نپوشید.

  کاملا عریان نشوید.

  مصرف غذا هایی که ذکر شد را کاهش دهید.

  تا خسته نشده اید نخوابید.

  اتاق خود را به محیطی آرام و لطیف تبدیل کنید.

  نمازهای خود را در مسجد بخوانید.

  بار معنوی اتاق را با پوستر های معنوی و قرآن و … بالا ببرید.

  در زمان بالا رفتن شهوت موسیقی آرام و سنتی گوش دهید.

  رنگهایی مانند آبی را در محیط خود افزایش دهید حتی در تصویر زمینه گوشیتان. از قرمز اجتناب کنید.

  نکات اضافی۳

  یکی دیگر از چیزهایی که میتواند شعله های شهوت وجود شما را خاموش کند آب سرد است. به شما توصیه میکنیم هر زمان حس گناه پیدا کردید یک پارچ آب سرد روی سرتان بریزید!!! بلافاصله تاثیرش را میگذارد و کلا از فکر گناه بیرون میایید. علت این هم به این دلیل است که در زمان تحریک جنسی دمای بدن بالا میرود و آب سرد تنها چیزی است که میتواند آتش شهوت را خاموش کند. در ضمن توصیه میکنیم هر شب قبل از خواب پاهای خود را تا زانو بشویید و خشک نکنید.

  اگر در اوج شهوت هستید ولی از طرفی نمیخواهید تن به خودارضایی بدهید. به شما توصیه میکنیم از تنهایی خارج شوید و سریع به یک محیط شلوغ بروید یا به یک دوست صمیمی تلفن کنیدو با او هم کلام شوید.

  در ضمن از عصبانیت پرهیز کنید و خشم خود را کنترل کنید.

  *** توجه: آیا الان که تا اینجا پیش رفته ایم هنوز به همه مراحل و نکات قبلی با جدیت عمل میکنید یا نه؟ اگر نه… باید به شما بگوییم که مرحله بعد را نخوانید. شما تا همینجا لنگ زده اید. این راه را ادامه ندهید. هرچه به مراحل آخر نزدیک شویم سختی کار بیشتر میشود. شما که از آغاز کار، قضیه را جدی نگرفته اید این راه را ادامه ندهید.

  مرحله پنجم: چگونه در حمام مرتکب گناه خودارضایی نشویم؟!

  یکی از جاهایی که خیلی ها در آن اسیر وسوسه های شیطان میشوند  حمام است چراکه همه شرایط برای خودارضایی فراهم است. تنهایی، برهنه بودن و … . بعضی افراد پیش از اینکه وارد حمام بشنود به خودارضایی فکر میکنند به همین جهت تا پایشان را داخل حمام میگذارند تحریک میشوند و وقتی در حمام تحریک شدید دیگر جمع کردن کار کمی سخت میشود.

  برای آنکه تا حد امکان در حمام گرفتار گناه نشوید به موارد زیر عمل کنید.

  ·          زمانی حمام بروید که بینهایت خسته باشید! خستگی بیش از حد ، میل جنسی را کاهش میدهد.

  ·          زمانی به حمام بروید که فکرتان حسابی مشغول باشد! به درس… به امتحان… به مشکلات زندگی …. اگر ذهنتان مشغول نبود خودتان مشغولش کنید.

  ·          در حمام کامل لخت نشوید در ضمن پیراهن زیرتان (شرتتان) نباید تنگ باشد

  ·          از دست ورزی به اندام جنسی و نگاه کردن به آن پرهیز کنید.

  ·          پیش از ورود به حمام نباید حمام را بخار گرفته  باشد و دمای حمام بالا باشد. حتی توصیه میکنیم اگر کمی احساس خنکی کنید بهتر است.

  ·          اگر زیر دوش به فکر گناه افتادید همانطور که زیر آب هستید شیر آب را تا آخر به سمت سرد بچرخانید.

  ·          حمامتان را طولانی نکنید و زیاد در آنجا نمانید.

  ·          اگر دچار وسوسه های شیطانی شدید مدام زیر لب بگویید: اَستَـغـفِرُاللهَرَبـّی و اَتوبُاِلَیه

  ·          باقی کار به خودتان بستگی دارد و عزم و اراده شما.

  نکات اضافی۴

  یک دوست خیلی خوب و دلسوز و البته کسی که اهل معنویات باشد برای خودتان پیدا کنید. کسی که از گناهان کبیره فراری باشد. اهل نماز اول وقت و مستحبات باشد… از خود راضی و مغرور نباشد و خودش را بالا فرض نکند… پیدا کردن همچنین آدمی سخت است ولی غیر ممکن نیست.

  بازهم به شما توصیه میکنیم که به واجبات خود اهمیت دهید. کسی را سراغ ندارم که خودارضایی ترک کرده باشد ولی نماز نخواند.

  بازهم توصیه میکنیم. هربار جنب شدید غسل جنابت بکنید و حتی یک لحظه هم جنب بودن را تحمل نکنید.

  نمیشود به بخشی از این مقاله عمل کنید و بخشی را کنار بگذارید. این مقاله از لحاظ روانشناسی مورد بررسی قرار گرفته. مراحل ترکخودارضایی از سخت به آرام و متناسب با روحیه و اراده فرد تنظیم شده است خلاصه اگر میگوییم نماز بخوانید برای خودتان است.

  رابطه خود را با نامحرم قطع کنید حتی در حد پیامک هم نباید باشد. پیامک به جنس مقابل حتی اگر از روی شهوت هم نباشد بروی حواسناخود آگاه شما تاثیر میگذارد بدون اینکه متوجه شوید… اینجا برای توضیح مسائل روانشناسی مناسب نیست. همینقدر بدانید برای شما که در ترک خودارضایی (و مبارزه با شهوت که قوی ترین حواس در انسان است) فعلا نباشد با نامحرم رابطه دوستانه داشته باشید.

  مرحله ششم:فاصله انداختن بین گناه ها با عهد بستن

  عزیزان. اگر مرحله اول را به خاطر داشته باشید (البته باید با خاطر داشته باشید) گفتیم که یک دفترچه داشته باشید و هر چند وقت یکبار تغییرات خود را در آن یادداشت کنید.

  در توضیح این مرحله بسیار خلاصه عرض میکنم:

  فاصله بین گناهتان را بیشتر کنید ، بیشتر و بیشتر و بیشتر

  مرحله هفتم:تنبیه!

  مرحله ۶ و ۷ تقریبا یک مرحله حساب میشوند. یکی از عواملی که سبب میشود شما نسبت به انجام عهدهای خود کوشا باشید تنبیه و جریمه کردن است. شما با خودتان عهد بسته اید که تحت هیچ شرایطی تا ۴ روز خودارضایی نکنید ولی در روز سوم عهد خود را مشکنید حالا بهتر است خودتان را جریمه کنید. در ضمن بهتر است زمانی که عهد میبندید ، هم عهد و هم جریمه شکستن آنرا در دفترچه بنویسید.

  در ضمن باید توجه داشت که اگر عهد بسته اید که ۴ روز خودارضایی نکنید ولی موفق نشدید باید اینقدر این عهد را انجام دهید تا موفق شوید. اگر یک توانستید ۴ روز خود ارضایی نکنید؛ حتما بازهم میتوانید پس بازهم عهد را تکرار کید. اینقدر عهد را تکرار کنید که دیگر برای ۴ روز استمناء نکردن نیازی به عهد نباشد. بعد عهد را بکنید ۵ روز. در ضمن اگر عهد را شکستید تحت هر شرایطی جریمه را انجام دهید. اگر عهد را بشکنید ولی جریمه نشوید نفس شما پر رو میشود و دیگر توانایی عهد بستن ندارید. پس نگذارید اراده شما ضعیف شود. مثلا:

  کامنت های افرادی که خودارضایی کرده اند… (۲)

  ۱.   توصیه من به دوستان نمازه من خودم بعد از ۶سال ارادمو به وسیله نماز به دست اوردم.در ضمن سختیش فقط واسه ۲هفته است

  ۲.   غمتون نباشه.توکل به خدا کنین و ازش بخواین کمکتون کنه.اصلا به اینکه چه جوریش فک نکنین”خدا روزی می دهد از جایی که گمان نمی کنین” من از نمیدونم چند سالگی تا ۲۰ سالگی گرفتار بودم.تا ۱۸ سالگی اصلا نمیدونستم چیکار دارم میکنم و خود این ندونستن خیلی بهم ضربه میزد.۱۸ سالگی فهمیدم.۱۸ تا ۲۰ سالگی هر جوری سعی کردم نشد ترکش کنم.به خدا التماس کردم گفتم ببین من دارم تلاشک رو میکنم اما انگار نمیتونم.توکل کردم به خودش و به تلاشم ادامه دادم.بالاخره ماجرایی پیش اومد و به مدت ۵ ماه بکلاین عادت رو فراموشه فراموش کردم.و وقتی بقولی نشستم با خودم حساب کتاب کردم و به هوش اومدم دیدم که : خدا بهم روزی داد نجات پیدا کنم از این گناه؛ از جایی که گمان نمیکردم. الان دوساله پاکم و ۱ ساله که پیش مشاور میرم تا عوارض روحی و جسمی این اعتیاد خاموش رو کم حل کنم،انشاالله. توکل تون به خدا باشه و توسل تون به ۱۴ معصوم ع.

  ۳.   سلام واقعا مطالب بسیار مفیدی بود. من خودم به مدت ۳ سال این عمل رو انجام ندادم به همون خدایی که همه می پرستیم اینقدر بهمن از جانب خدا لطف رسید که من شرمنده شده بودم. برای کنکورم هر مطلبی رو یکبار می خوندم سریع یاد میگرفتم نتیجه اونم شد رتبه ۶۴ کنکور کاردانی.

  ۴.   ببینید حتماً بخونیدخانها و آقایان(من دکترم)

  ۱- مشکل تربیت والدین و نبودن فرهنگ آموزشه

  ۲- سعی کنید بفهمید مقصر شما نیستید نظام آموزشی است

  ۳- دلیل نمیشه چون آموزش نداشتید این کار را ادامه دهید

  ۴- نترسید هر اتفاقی بیماری درمانش با ورزش است کوه نوردی و دویدن یا با استفاده از یک توپ ۴۰ تیکه ۱۰۰ ضربه از کم به زیاد و تمام قدرت به یک دیوار بزنید

  ۵- هر اعتیاد یا عادتی یک دفعه از بین نمی رود ابتدا از هرچی شما را به یک جنس مخالف میرساند باید اکیداً باید دوری کنید و

  ·          اینترنت فقط مصرف دانشگاهی

  ·          حرف زدن با تلفن با جنس مخالف اکیداً ممنوع

  ·          کارکردن با کمترین درآمد هرچی شد به هیج عنوان در خانه نباشید

  ·          شرایط ازدواج نیست خداوند با شما مدارا میکند فقط برید و عضو یک انجمن شود هرچی بدون چشم داشت مالی

  ·          قبول کنید بیمار هستید اگر کسی به شما خندید تمرین کنید به دل نگیرید

  ·          این یادتون نرود دین اسلام واقعاً دین خوبیست ولی آدم های که این دین را در دست گرفتن درست نتوانستند فرهنگ سازی کنند و ارتباط انسان ها را با خدا آموزش دهند

  ·          دقت کنید نماز مغرب و اعشاء و صبح بخونید سخت است ولی شما هستید که نیازمندی فرض کنید قرص هستش و باید سر وقت بخورید

  ·          ماهواره حذف کنید نه برای مخالف این کشور برای فقط خودتون

  ·          موسیقی با کلام زن صد در صد ممنوع فقط ایرانی مجاز داخلی گوش کنید

  ·          یادتون نرود کارهای خونه را از پدر گرامی بگیرید و همه را خودتون انجام دهید مثلا خرید خانه –روزنامه–نان

  ·          ایجاد مکالمه کنید و فقط شنونده باشید

  ·          مطالعه خیلی سخته ولی باید انجام دهید تا صاحب نظر باشید این خیلی خوبه یادتون باشد رومان های عاشقانه نخوانید خیلی مهمه . کلاً جنس مخالف نباید در ذهنتونتدایی شود

  ·          شرایط حقوقی تون خوب شد مبارزه نکنید ازدواج کنید با کسی که خانواده معرفی میکند مهریه هم کم باشد قبل از ازدواج خواستهای خود رابیان کنید.

  ·          شروع از خوب شدن از دو هفته هستش

  خداوند بخشنده و مهربان است فقط بدون ممکن شرایطی نباشد و تربیت نباشد و آموزشی نباشد ولی خداوند هست و همیشه هست و همیشه امید هست ولی یک نکته هست . اگر این بیماری داری یعنی خیلی به خداوند نزدیک شدی درسته تعجب نکن .. شیطان از عبادت شما عصبانی شده و به ضربه به جسم شما توسط خودتون باعث دوری شما از خداوند شده اینو بدون هروقت برگشتی ، کمک به دیگران یادت نرود

  مرحله هشتم: مسائل دینی را جدی بگیرید.

  یکی از عواملی که تاثیر جدی و مستقیم در ترک گناه دارد و خدا هم به آن تاکید کرده است نماز است. خداوند در قرآن میفرمایید: همانا نماز از گناه و فحشا (انسان) را باز میدارد. و به راستی همین است ؛ کسی که واقعا معتقد است که نمازهایش را تحت هر شرایطی بخواند نمیتواند به راحتی گناه کند. مثلا اگر فکر گناه بیفتد باز به یاد نماز و غسل می افتد و صرف نظر میکند. از طرفی کسی نماز میخواند اگر استمناء کند؛ هر زمان که به نماز می ایستد احساس گناه شدیدی میکند که همین احساس گناه از عوامل اصلی است که منجر به ایجاد روحیه قوی و مصمم در انسان بر ترک استمناء میشود.

  اگر نماز نماز باشد  انسان را آدم میکند

  برای ترک خودارضایی دو توصیه دینی به شما میکنیم:

  برای بارها تکرار میکنیم یک لحظه هم جنب نمانید

  نمازهای هر روز را در همان روز تحت هر شرایطی بخوانید. نباید بگذارید نمازهایتان قضا شود. یا نماز ظهر و عصر را با نماز مغرب و عشاء بخوانید. هر نماز وقت مخصوص به خود را دارد.

  شما نمازهایتان را درست بخوانید اگر تاثیرش را در ترک خودارضایی بعد از ۲هفته احساس نکردید هرچه میخواهید بما بگویید. (البته نباید در این دو هفته از  شما نمازی قضا شود)

  حدیث قدسی؛

  خداوند مهربـــــان خطاب به بنده گنـــــــاه کار:

  ای فرزند آدم چرا انصاف را نگه نمیداری؟!

  من به وسیله نعمتهای خویش به تو محبت میکنم و تو بوسیله گناهانت

  هر آینه نزد من مبغوض میشوی

  خیر و رحمت من بسوی تو نازل است

  حال آنکه

  شر و گناه تو به سوی من بالا می آید و پیوسته فرشته ای بزرگوار

  در هر شب و روز گزارش اعمال قبیح تو را بر من قرائت میکند

  حال آنکه اگر توصیفات آن فرشته را بشنوی از چنین فردی خشمگین خواهی شد

  خودت را محو بندگی من کن تا دلت را پر از بی نیازی کنم …

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مرحله ,توصیه ,خیلی ,·          ,انجام ,گناه ,توصیه میکنیم ,انجام دهید ,یادداشت کنید ,کنید ·          ,همین الان ,خاطر داشته باشید ,کاملا عریان نشوید ,تصویر زمینه گوشیتان ,
  ترک خود ارضایی 8 مرحله

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر